Nuopelnai

Nuopelnai – veiksmai, kurių pagrindu mes kuriame pozityvę savo lemtį, o vėliau gimstame aukštesniuose  pasauliuose. Nuopelnai kaupiami trimis būdais: Aukojimu, Principų laikymųsi ir Askeze.

Aukojimas – noras pasidalinti tuo, ką turi.

Yra trys Aukojimų rūšys, skiriamos pagal tai, kam atliekama auka.

  1. Daiktų bei pinigų auka:
    • Socialinėms reikmėms, pvz. vaikų globos namams, ligoninėms, senelių namams;
    • Tiems žmonėms, kuriems tikrai tos aukos reikia;
    • Organizacijoms, kurios praktikuoja pozityvią Tiesą bei absoliučią Tiesą.
  2. Ramybės auka:
    • Išklausyti kitų kentėjimus, kai pats nekenčiate;
    • Išklausyti kitų kentėjimus, kai pats truputį kenčiate;
    • Išklausyti kitų kentėjimus, kai labai kenčiate.
  3. Mokymo apie Pozityvią Tiesą bei Absoliučią Tiesą Aukojimas:
    • Kai mes praktikuojame mokymą;
    • Kai mes dalijamės patirtimi su kitais.

Auka gali būti trijų tipų – pagal tai, su kokiu nusiteikimu tai darote ir kaip darote.

Tipai:

  1. Dorybės auka, kai mes aukojame dėl savo dvasinio tobulėjimo, nesiekdami sau materialios naudos. Tinkamu laiku (mėnulio, saulės užtemimo laiku) jos vertam žmogui (organizacijai), tinkamoje vietoje (šventykloje, bažnyčioje, praktikos vietose ar vietoje, kur suvokiama, kad vyksta auka).
  2. Aistros auka, kai aukojame dėl savo materialios naudos ar materialaus prestižo, tikintis atlygio, nenoromis (pav. vyresniems reikalaujant), apgailestaujant (o, per daug paaukojau).
  3. Neišmanymo auka, kada jūs nežinote, kam aukojate ir kokiu tikslu tai darote, atsainiai, be pagarbos, su intensija “Imkite, vistiek man nebereikia”, ypač, jeigu ta auka skatina alkoholizmą, narkomaniją, žudymą, melą.

Principai – veiksmai, kuriuos mes taikome savo bei kitų gyvų esybių atžvilgiu:

  1. Nežudyti – mylėti visas gyvas esybes, nesuteikiant jiems skausmo.
  2. Nevogti, o praktikuoti Aukojimą. Tai reiškia – nebūti godžiu ir kartu užkerta kelią gimimui Alkanų dvasių pasaulyje.
  3. Nepaleistuvauk – išvengiame nemalonumų su kitais žmonėmis, o protas tampa ramesnis.
  4. Nemeluok – sakyti tiesą, nors kokia karti ji būtų arba tylėti nieko nesakyti.
  5. Nevartoti alkoholio ir narkotikų, nes turi blaiviai matyti įvykius.

Askezė – malonus arba nemalonus (dažniausiai nemalonus) veiksmas, skiriamas užsibrėžto tikslo pasiekimui. Pagal šventraščių nurodymus atliekamas trimis būdais:

  1. Kūno askezė – Dievo, Šventikų, Dvasinių mokytojų, vyresnių, tėvo, motinos gerbimas. Švara, paprastumas, skaista, ne prievarta.
  2. Kalbos askezė – sakomi teisingi, malonūs, geri, kitų netrikdantys žodžiai, skaitomi šventraščiai.
  3. Proto askezė – pasitenkinimas, paprastumas, rimtis, savitvarda, savo būties apvalymas, meditacija.

Pagal tai, koks tikslas bei motyvacija, atlikimo būdas, askezę skirstome į tris tipus:

  1. Dorybės askezė – nelaukiant materialios naudos, siekiant dvasinio tobulėjimo arba pagerbti Dievą.
  2. Aistros askezė – siekiant išsikovoti pagarbą, šlovę ir garbinimą.
  3. Neišmanymo askezė – iš kvailumo, kankinant save ar norint sunaikinti kitus, pakenkti.

Askezė gali būti taikoma kaip praktika tikslui pasiekti. Dažniausiai šios praktikos eina su duodamais Įžadais.

Naudojamos tokios askezės praktikos rūšys:

  1. Badavimas;
  2. Nagų, Plaukų auginimas;
  3. Nesiprausimas arba reguliarus prausimasis;
  4. Tylėjimas;
  5. Buvimas visiškoje tamsoje;
  6. Buvimas tam tikrose padėtyse;
  7. Mantros kalbėjimas;

Nuopelnų kaupimas – tarsi šansas negimti trijuose žemuose pasauliuose: Pragaro, Alkanų dvasių, Gyvūnų.  Tai kartu ir bendra žmogiška praktika. Kiekvienas įsivaizduokite save tokioje padėtyje, kurioje Jūs nenorėtumėte būti: pvz., ar norėtumėte būti apvogtas? Arba kad kas nors jus apgautų? O po to juoktųsi iš Jūsų kaip iš kvailelio? O ar norėtumėte, kad jus muštų, kankintų, o po to nužudytų? Arba nuviliotų Jūsų žmoną ar vyrą? Man atrodo, kad kiekvienas pasakytų: o ne, nenorėčiau. Juk tai nemalonu. Bet patirtis rodo, kad mes elgiamės nepaisydami šių principų, o po to stebimės, kad mums likimas iškrečia kvailystę. Nepamirškime – visur yra veidrodžio principas, tik jis savo atspindžiu ištemptas laike. Todėl būkime budrūs.

Pinigas – energetinis vienetas, sukurtas Jūsų darbo bei laiko pagrindu. Dėl to labai svarbu žinoti, kaip šią energiją išleisti ir kartu kaupti nuopelnus. Mes dažniausiai aukojame pinigus net nesusimąstę – “o, vargšelis, reikia paaukoti, ar gaila?” Bet niekada nesusimąstome apie tai, kaip tas Jūsų uždirbtas triūsas (pinigas) bus panaudotas, į kokias rankas jis pateks. Ar nesukels jis skausmo kitoms gyvoms būtybėms? Pvz., einate  gatve ir matote:sėdi rankas ištiesęs apskuręs žmogelis. “Gerai, paaukosiu jam”. Išsitraukiate 10 eurų ir įmetate į kepurę. Jis tuos pinigus įsikiša į kišenę, po kelių akimirkų atsistoja ir nueina į aludę. Po to matote, kad atvažiuoja policija ir išsiveža jį ir dar kelis sugėrovus, mat susimušė. Šioje situacijoje jūsų auka buvo neišmanymo auka, nes ji nieko nedavė. Jūs davėte iš gailesčio, bet jis jūsų gailestį pragėrė. Jis netgi neatsidėkojo už tai, kad Jūs už tuos 10 eurų turėjote dirbti, vargti, aukoti savo brangų laiką. Dėl to šventraščiai rekomenduoja atlikti aukas dorybės lygmenyje. Tai yra labai svarbu, nes auka turi skatinti Jūsų bei kitų žmonių tobulėjimą, o ne degradaciją.

O kaip elgtis šioje situacijoje?Skambina į duris žmogelis, visas randuotas, suvargęs ir sako Jums: paaukokite, nes…

Jūs galite paaukoti tik du dalykus: maisto ir rūbų. Tai daiktai, kurie turi konkrečią paskirtį. Maistas – palaikyti gyvybę, drabužiai – suteikti šilumą. Pinigų, jeigu Jūs negarantuotas, kad jis už juos atsimels, ar nueis nusipirkti maisto, neduokite.

Taip pat būkite budrūs, jei aukojate organizacijoms, kurių paskirtis moralinė parama. Gerai išsiaiškinkite, kur Jūsų pinigai gali būti paskiriami. Jeigu ne tiesiogiai vaikų, senelių konkretiems poreikiams paremti, o valdininkų kišenėms –  geriau neaukoti.

Gali iškilti klausimas – kiek aukoti. Čia sprendžiate individualiai, pagal savo išgales. Šiaip pasaulyje yra priimta praktika 10 dalį savo uždirbto atlyginimo skirti labdarai. Bet tai turi būti dorybės lygmenyje, t.y., kad aukos, kurią paaukojote, nesigailėtumėte.

Todėl kai dalijatės su kuo nors, ką Jūs turite, darykite tai protingai. Ypač jei skiriate didesnes ar dideles lėšas, skirtas paremti vienokias ar kitokias žmonių grupes.

    Sėkmės nuopelnų kaupime!