DUK
Koks Jogos ir Dinaminės Jogos tikslas?
Pagrindinis Jogos tikslas – praktiškai atsakyti į klausimą „Kas aš esu?“
Dinaminės Jogos tikslas – atpažinti savyje Tikrąją prigimtį, atrasti savo prote keturias būsenas (Rytą, Dieną, Vakarą ir Naktį). Atpažinus tai apjungti su padėtimis (asanomis) bei kasdieniška veikla.
Ar šį mokymo kelią galima laikyti pačiu tobuliausiu?
Tai yra vienas iš daugelio savęs pažinimo kelių. Šį kelią renkasi žmonės pagal savo savybes ir galimybes. Jeigu jūs matote, kad jums šis kelias netinka būkite laisvas pasirinkime.
Ar galiu praktikuoti Jogą pagal jūsų metodiką, jei prieš tai praktikavau (praktikuoju) kitoje Jogos grupėje?
Taip, galite praktikuoti. Tik svarbu nemaišyti dviejų stilių į vieną praktikos metu. Čia tiktų toks pavyzdys muzikoje. Jeigu norite groti turite pasirinkti instrumentą grojimui. Kaip žinome instrumentų būna daug ir visokių: smuikas, būgnas, triūba ir t.t. Ir negerai būtų jei jūs į smuiko klasę atsineštumėte elektrinę gitarą. Taip pat ir Jogoje. Yra daug mokyklų ir kiekviena mokykla turi savo atlikimo techniką, savitą stilių. Todėl atėję praktikuoti mano grupėje, jūs turite pradėti tarsi „viską nuo nulio“. Žinoma, kai nueisite į kitą mokyklą jūs netaikysite mano mokyklos stiliaus —
Ar praktikuojant Dinaminę jogą galimi sunkumai?
Kaip ugnis nebūna be dūmų, taip ir praktika nebūna be sunkumų. Kai praktikuojate Jogą, jūs turite būti atviras naujiems pojūčiams fiziologijoje. Jie gali būti malonūs, gali būti nemalonūs. Tai vyksta todėl, kad išeina užsisenėję stresai, blokai. Todėl prie jų nereikia prisirišti. Jie kaip oro burbuliukai vandenyje – pasirodantys ir išnykstantys, vieniems greičiau, kitiems ilgiau.
Per kiek laiko praktikuojant asanas gali išnykti skausmas nugaroje?
Reikia pažvelgti į šios problemos atsiradimo eigą. Dažniausiai tokia problema neatsiranda per vieną dieną, ji vystėsi metų metus, o gal net ir dešimtmečius. Pavyzdžiui, jums dabar 35 metai. Jūs 10 metų dirbate sėdimą darbą prie kompiuterio. Dažniausiai sėdite netaisyklingai, stuburas sukrypęs į vieną pusę. Pradžioje, prieš kokius 3 metus, pradėjote jausti nuovargį ir maudimą nugaroje, o prieš metus pradėjo ją skaudėti. Jūs 10 metų ėjote link šios problemos, kol ji pasireiškė skausmu. Todėl reikia nusiteikti, kad panašiai tiek pat laiko jūs turėsite diena iš dienos treniruotis ir toks problemos sprendimas tampa jūsų gyvenimo būdu.
Koks požiūris į mėsos valgymą Jogoje?
Taip, Joga laikosi ahimsos (sanskr. neprievartos kitų būtybių atžvilgiu) t.y. jogas nevalgo savo jaunesniųjų brolių – karvyčių, kiaulyčių, triušiukų ir t.t. todėl vegetarizmas čia yra sveikintinas.
Žinoma, prie viso to reikia prieiti natūraliai. Turime įvertinti vietą, laiką ir aplinkybes. Pavyzdžiui, jei galvojate, kad jums trūks vitaminų ir mikroelementų bei nusilps kraujas —
Jei valgote mėsą 7 dienas per savaitę —
Jei valgote didesnio sąmoningumo gyvį —
Jei nepilnametis ir priklausote nuo tėvų —
Svarbu stebėti save ir aplinką.